Shiatsu - japonská masáž

SHIATSU je jedna z nejpříjemnějších metod k nalezení harmonie, pohody a regenerace. Slovo shi-atsu znamená tlak prstů. Je to japonská masážní terapie založená na principech tradiční orientální medicíny. Slučuje v sobě prvky aku-presury, klasické masáže a léčivého přikládání rukou. Esencí SHIATSU je dotek. Působením na energetické dráhy, meridiány, se harmonizuje člověk jako celistvá bytost. Přitom přicházíme do hlubšího kontaktu sami se sebou. Dochází ke stimulaci samoléčebných procesů organismu a tím k celkovému uvolnění a rozpouštění blokád.

SHIATSU

          o Je všeobecně blahodárné
         
o Navozuje pocit pohody a bezpečí
        
 o Zbavuje stresu a trémy
         
o Podporuje a obnovuje harmonickou činnost všech orgánů
        
 o Posiluje imunitní systém
        
 o Upravuje krevní oběh
        
 o Prohlubuje dech
        
 o Navrací pocit sebedůvěry
        
 o Je účinnou a příjemnou prevencí
        
 o Je cesta k sebepoznání

SHIATSU může ulevit například při těchto obtížích:

          o Bolesti zad, ztuhlost svalů, kloubů
        
 o Oslabení imunity, celková únava
        
 o Bolesti hlavy, přetížení, podrážděnost, potlačované emoce
         
o Stres, tréma
        
 o Různé chronické potíže jako zažívací problémy, záněty močového měchýře, bronchitidy apod.

SHIATSU může též pozitivně ovlivnit a zpříjemnit průběh cyklů v životě ženy:

          o Může do značné míry ulevit od menstruačních bolestí, upravit pravidelnost cyklu
        
 o Během těhotenství prohlubuje vědomí jednoty mezi nastávající maminkou a děťátkem
        
 o Po porodu pomáhá obnovit síly a posiluje ledviny
        
 o Může pomoci i při dočasné neplodnosti
        
 o Během přechodu pomáhá ženě vyrovnat se psychicky i fyzicky s novým stavem

Ošetření SHIATSU trvá asi hodinu až 90 minut a předchází mu krátký pohovor. Provádí se v pohodlném bavlněném oděvu na japonské matraci futon.
 Reiki

Reiki je jeden ze způsobů léčby přikládáním rukou v tradici Dr. Usuiho, japonského mnicha, jemuž byl tento systém mysticky předán ve 40. letech 20. st. Člověk, který dává REIKI druhému, se nechá prostoupit láskou a stává se prostředníkem k působení její jemné energie. Člověk, který REIKI přijímá, se dostává do hluboké relaxace. Bolest, zármutek a napětí odchází. Přijímat REIKI je jako ponořit se do očišťujících vod lásky.
 

 

Kineziologie metodou OneBrain

Je velice jemná a účinná metoda k odstranění stresu a jeho prvotních příčin pomocí biologické zpětné vazby a vědomého nahlédnutí zakolejených vzorců chování a uvažování. Často příčinou určitého bloku bývá traumatická situace v dětství, která by nám dnes připadala banální, ale jako v dětech, kdy jsme byli křehcí a bezbranní, jsme při ní utrpěli hluboké zranění, a to nám dodnes podvědomě působí bolest.

Při sezení ONE-BRAIN dostáváme možnost tuto situaci znovu prožít a původní stres rozpustit pochopením širších souvislostí a díky široké škále technik jako je vizualizace, použití symbolů, práce s čakrami či různá fyzická a energetická cvičení.

Stres je příčinou překvapivého množství onemocnění i emocionálního a mentálního trápení či napětí. Jeho uvolněním se člověku otvírají nové cesty a způsoby myšlení, které vedou ke kvalitnějšímu a uvědomělejšímu životu.

Mezi potíže, které může ONE-BRAIN pomoci řešit, patří například:
 

          o alergie
        
 o kožní vyrážky
        
 o nesprávné držení těla
        
 o špatná koordinace
        
 o dyslexie
        
 o nedostatek sebedůvěry
        
 o strachy
        
 o závislosti
        
 o deprese
        
 o nesoustředěnost
        
 o problémy v partnerství a ve vztazích
         
o a mnoho dalších

 

Bachova květová terapie

Esence z květů celistvě působí na člověka tím, že transformují negativní emoce na jejich pozitivní potenciál. Například z netrpělivosti a výbušnosti se stává klid, ze strachů usmíření a odvaha. Ze 38. esencí, které ve 30. letech 20.století zkompiloval Dr. Edward Bach vybereme tu nebo ty, jež odpovídají nynějšímu duševnímu rozpoložení a ty nám pomohou dostat se do středu a stát pevně nohama na zemi. Bachovy esence lze užívat samostatně nebo mohou být neocenitelným doplňkem k jakékoli terapii či léčbě. Nemají žádné kontraindikace ani vedlejší účinky.
 

Fonoforéza

- neboli tónová akupunktura vychází ze starých metod léčení zvukem, kterou praktikovalo mnoho orientálních kultur včetně Tibetu. Naše tělo vibruje na různých frekvencích, které jsou pro něj optimální. Je-li narušena rovnováha, nejsou tyto frekvence harmonické a způsobují "rozladěnost" na všech úrovních. Pomocí rozezvučených ladiček či tibetských misek naladěných na příslušnou vibraci a přiložených na odpovídající místo, je možné tělo znovu naladit a zharmonizovat proudění energie.
- fonoforézu lze aplikovat buď samostatně nebo jako doplněk Shiatsu, Kineziologie nebo jiných metod.
 


Harmonizace čaker

Čakry jsou základní energetická centra, jejichž síla či slabost ovlivňuje hlavní tělesné funkce a duševní stav člověka. Můžeme si je představit jako světelné kotouče v ose těla seřazené nad sebou, které jsou vzájemně propojené. Každá čakra souvisí s určitou oblastí života a má svoji funkci v těle.
 

Osobní obrázky

Osobní obrázky jsou intuitivně vycítěná podobenství vašich životních příběhů, zkušeností a postojů. Symbolický obraz vám pomocí smyslového vjemu může odhalit zákonitosti a souvislosti skryté ve vašem nevědomí a tím vám pomoci získat nadhled. Otevírá vaše životy jinému rozměru, zemi, kde se dějí zázraky...
Markéta Kotková, tel.:724 341 359, marketa_kotkova@centrum.cz, www.kotkova.eupc.cz


 

 Nabízíme příjemné prostory pro semináře

a individuální konzultace

Bližší informace: Kateřina Kotková,  tel.: 775 692 988, kataka@centrum.cz